„Western Baltic Engineering“ dalyvauja projekte „ECOPRODIGI“

Norime pasidžiaugti, kad AB „Vakarų laivų gamykla“ dukterinė įmonė „Western Baltic Engineering“ (WBE), kartu su KMTP dalyvauja Europos sąjungos programos „Baltic Interreg“ projekte „ECOPRODIGI“ kaip kofinansuojamas partneris. Numatoma projekto trukmė 10/2017 – 10/2020. Bendras projekto biudžetas -  4 243 492,11 €.

Siekiant įgyvendinti projekte numatytas užduotis, WBE įsigis modernų 3D skenerį, su visą būtina technologine ir programine įranga. Didžioji dalis WBE išlaidų (85%) bus kompensuota pagal „ECOPRODIGI“ projekto programą.

"ECOPRODIGI" - tai ambicingas industrinių pramonės šakų konsorciumo siūlomas projektas, kurio tikslas, per skaitmenizavimą, didinti ekologinį efektyvumą Baltijos jūros regiono jūrų sektoriuje. Projekte pažymima tai, kad didelę įtaką ekologiniams padariniams turi laivų eksploatavimas ir įvairūs laivo veiklos procesai, atsirandantys laivo gyvavimo ciklo metu. Ekologinio efektyvumo požiūriu, visa dizaino, statybos, laikymo, naudojimo, priežiūros ir konversijos procesų vertės grandinė turėtų būti protingai supaprastinta. Jūrų pramonės procesų matavimas, vizualizavimas ir optimizavimas laivų statyklose, uostuose ir laivų eksploatavimo metu, turi sudaryti sąlygas veiksmingesniam, aktyvesniam duomenų valdymui, priimant sprendimus taip, kad sumažėtų įvairių rūšių teršalų, atliekų bei energijos suvartojimas.

“"ECOPRODIGI" yra unikalus projektas, nes jame dalyvauja aštuonių skirtingų šalių pagrindiniai veikėjai, kaip pavyzdžiui, akademinės institucijos, laivų statyklos, inžinerinės kompanijos ir galutiniai vartotojai. Taip pat yra mažų ir vidutinių įmonių, kurių dalyvavimas retai pastebimas panašiuose ES projektuose”, - teigė Eini Haaja, Turku universiteto PanEuropos instituto projektų vadovė.

Šiame puslapyje naudojami slapukai. Jei norite naršyti šiame puslapyje toliau, sutikite su slapukų naudojimu.
Sužinoti daugiau Ok