Norvegijos kompanijai „OCEA“ perduota septintoji Barža

UAB Vakarų Baltijos laivų statykla (VBLS) tęsia laivų statybos darbus Norvegijos kompanijai „OCEA“. Šiuo metu jau pabaigta ir išplukdyta septintoji barža. Visos baržos gaminamos pagal įmonės „OCEA“ standartus, jų patvirtintą dizainą bei techninius parametrus. Jų paskirtis - žuvų maitinimas žuvų auginimo fermose. Septintoji Barža yra 30 metrų ilgio ir 10 metrų pločio, kairiajame borte sumontuotos dvi platformos, o ant jų montuojami maisto dozatoriai, kurie paduoda maistą žuvims. Žemiausioje Baržos dalyje, t.y. nuo jos dugno iki pagrindinio denio, yra mašinų skyrius su dviem dyzeliniais generatoriais, keturiais kompresoriais, transformatoriumi bei pagrindiniu skydu. Kitose 4 patalpose sumontuota visa reikiama įranga maisto padavimui žuvims. Tai sudėtinga ir tiksli sistema, ją sudaro nerūdijančio plieno plonasieniai vamzdžiai, kurie sujungti specialiais sujungimais. Minėti vamzdžiai turi būti kruopščiai sulenkti, reikiamu kampu, kad slystančios granulės nebūtų pažeistos. Pagal užsakovo pageidavimus buvo sumontuoti pagrindiniai triumai pašarui (8 vnt.), papildomi žuvies perdirbimo tankai (5 vnt.), kuro bei geriamo vandens tankai. Ant pagrindinio denio yra įrengtos gyvenamosios, darbo bei poilsio vietos personalui. Pirmajame denyje randame persiregimo kambarius, dušus, darbo patalpas su specialiais stelažais bei lentynomis, rūbų džiovinimo patalpą.

Antrajame denyje paruoštos gyvenamosios patalpos: miegamasis, virtuvinis komplektas su reikiama įranga, poilsio zonose pastatyti odiniai minkštasuoliai, o sienose įmontuoti televizoriai. Trečiajame denyje įrengti darbo kambariai su kompiuteriais bei visa reikiama valdymo sistema, skirta prižiūrėti ir kontroliuoti žuvų šėrimo procesą. Be to, ši Barža turi savo hidraulinį kraną bei įrengtą denių plovimo sistemą, ten paduodamas vanduo išvedžiotomis aukšto spaudimo žarnomis. Baržos bortams nuo smūgių apsaugoti naudojamos padangos, jų kiekis įspūdingas – net 98.
Dar viena, jau aštuntoji barža, taip pat skirta Norvegijos įmonei „OCEA“, jau statoma, darbai eina į pabaigą, ją ketinama perduoti rugsėjo pabaigoje. Ši Barža bus dar didesnė ir sudėtingesnė dėl įvairių mechanizmų. Tai jau tapo gerąja tradicija, kiekvieną mėnesį priduoti po vieną baržą, - neslėpė džiaugsmo VBLS direktorius Vitalij Frolov.

Šiame puslapyje naudojami slapukai. Jei norite naršyti šiame puslapyje toliau, sutikite su slapukų naudojimu.
Sužinoti daugiau Ok