Istorija

VLG istorija prasidėjo dar 1966 m., kai pietinėje Klaipėdos uosto dalyje pradėta statyti specializuota žuvies pramonės didelio tonažo laivų remonto įmonė. Ji pagal projektą turėjo būti stambiausia ir moderniausia šiaurės vakarų regione, o taip pat Klaipėdoje – 50 ha teritorijos, 3 km krantinių, dengti gamybiniai plotai – 100 tūkst. m² ir net 10 000 darbuotojų.

1969 m. kovo 1 d. laikoma Vakarų laivų remonto įmonės ir jos teisių perėmėjos AB „Vakarų laivų gamyklos“ oficialia gimimo diena. Tų pačių metų liepos 18 d. dokas remontui pakėlė ir pirmąjį laivą.

1975 metais įmonėje dirbo 2600 darbuotojų, buvo pradėtas antrasis gamyklos statybos etapas. Vakarų laivų remonto įmonėje buvo remontuojami traleriai – šaldytuvai, plaukiojančios bazės ir kiti žvejybos laivai.

Nutrūkus ryšiams su SSRS, milžiniškas žvejybos laivynas tapo per didele našta Lietuvos Respublikai. Laivai buvo parduodami arba nurašomi į metalo laužą. 1993 m. įmonė perorientavo savo veiklą ir ėmėsi laivų iš Vakarų šalių remonto projektų. Nuo tada įmonės pozicijos tarptautinėje rinkoje vis stiprėjo.

Pirmasis iš Vakarų šalių remontui atplaukęs laivas – graikų balkeris “Marika“.

1998 m. įmonę privatizavo Norvegijos įmonių grupė „Western Invest AS“. Tais pačiais metais įmonė pradėjo laivų statybos verslą – pastatė pirmąjį žvejybinį laivą „Vendla“. Tačiau norvegams neįvykdžius savo finansinių įsipareigojimų, 2001 m. kompanijos, kuri tuo metu vadinosi AB “Vakarų laivų remontas”, kontrolinį akcijų paketą įsigijo Estijos koncernas „BLRT Grupp”.

2003 metais, po sėkmingai atliktos reorganizacijos, kompanija pertvarkyta į „Vakarų laivų gamyklos” įmonių grupę.

2010 metais sujungus dvi stambiausias laivų statyklas Lietuvoje, buvo sukurta „Vakarų Baltijos laivų statykla“. Vieninga patirtis ir įgyvendinti projektai sustiprina šių kompanijų konkurencingumą laivų statybos versle.

2011 VLG ir suomių kompanija MacGregor įsteigė bendrą įmonę „MacGregor BLRT Baltic“, kuri teikia pasaulinio lygio laivų kranus, liukų dangas bei užsiima rampų gamyba ir remontu. Šios įmonės tikslas yra klientų veiklos tobulinimas ir efektyvumo didinimas.

Šiandien „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupė vienija net 19 įmonių skirtingos specializacijos įmonių ir teikia visas, su laivo gyvavimo ciklu, susijusias paslaugas. Įmonių grupės pagrindinės veiklos yra laivų statybos, laivų remonto ir modernizavimo projektų įgyvendinimas, kompleksiniai laivų projektavimo ir  inžineriniai sprendimai, didelių ir sudėtingų metalo konstrukcijų bei įrengimų gamyba, jūrų krovinių krova.

Šiame puslapyje naudojami slapukai. Jei norite naršyti šiame puslapyje toliau, sutikite su slapukų naudojimu.
Sužinoti daugiau Ok